ارتباط بازی‌های استراتژیک و مهارت حل‌مسئله

ارتباط بازی‌های استرتتژیک و مهارت حل‌مسئله

در این قسمت می‌خواهیم ارتباط بازی‌های استراتژیک و مهارت حل‌مسئله را بیان کنیم.

زمان کودکی ماها بچه‌ها یا تو حیاط بازی می‌کردن یا تو کوچه. اما حالا به‌خاطر اینکه خونه‌های با حیاط تبدیل به آپارتمان شدن ؛ بچه‌ها بیشتر با تبلت و موبایل و گاهاً با اسبا‌ب‌بازی‌هاشون بازی می‌کنند. پس بهترین کاری که ما به‌عنوان والدین باید انجام بدیم این هست که با کودک‌مون بازی‌هایی انجام بدیم که استراتژیک هستند و نیازمند فکر‌کردن و انتخاب بهترین و درست‌ترین راه‌حل. با این‌کار هم کودک سرگرم می‌شه هم مهارت‌های او افزایش پیدا میکنه و ارتباط بازی‌های استراتژیک و مهارت حل‌مسئله را به مرور زمان می‌توان مشاهده کرد. 

سعی کنید با کودک‌تون بازی‌های انجام دهید که مجبور باشند در آن راه‌حل‌های متعدد امتحان کنند و بهترین و درست‌ترین تصمیم را بگیرند.

اگر فرزند شما در یکی از مراحل باز‌ها به مشکلی برخورد و اومد سمت شما که اون مرحه‌رو براش رد کنید، این‌کار را نکنید چون باعث می‌شود که همیشه منتظر باشد کسی دیگه به‌جز او مشکلش را حل کند و مهارت حل‌مسئله در او شکل نگیرد. شاید در همان لحظه که به او کمک می‌کنید کودک شما خوشحال شود ولی در آینده به مشکل برمیخورد. بهترین کار در آن لحظه این است که بگویید باشه بیا با کمک هم مرحل‌رو رد کنیم یا بگید باشه بیا خودت انجام بده ببینم کجا به مشکل می‌خوری و … . این‌طوری هم به او کمک کردید هم باعث ایجاد و تقویت مهارت حل‌مسئله در او شده‌اید.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید