تأثیر قصه‌خوانی بر دوست‌یابی

آیا قصه‌خوانی بر مهارت دوست‌یابی فرزندم تأثیر دارد؟

سه‌شنبه عصر وقتی هممون باهم بودیم حرف از بچگیامونو تأثیر قصه‌خوانی بر مهارت دوست‌یابی شد. یاد قصه خوندنای مادربزرگامون افتادیم. مادربزرگمون حتما باید برامون شبا قصه می‌خوند حتی اگه تکراری بود. انقدر قصه‌هارو شنیده بودیم که دیگه حفظ بودیمشون. ولی باز‌هم دوست‌داشتیم که بشنویم !

این روزها تأثیر قصه‌خوانی بر دوست‌یابی‌ نادیده گرفته می‌شود. و ما سعی براین داریم که دوباره مثل کودکی‌های خودمان دوباره  قصه‌خوانی و قصه گوش دادن را به کودکان‌مان آموزش دهیم.

ما می‌توانیم در غالب قصه موضوعات مختلفی را برای فرزندان‌ خود تعریف کنیم. که این خود یک آموزش غیرمستقیم می‌باشد. همان‌طور که آگاه هستید آموزش غیرمستقیم تأثیر بیشتری نسبت به آموزش مستقیم دارد.

تأثیر قصه‌خوانی بر دوست‌یابی همیشه مدنظر بوده ولی متأسفانه این روزها کمتر به آن توجه می‌شود. ودلیل آن را هم می‌توان پرمشغله بودن والدین دانست.

می‌توان قصه‌گویی را برای مواقعی که کودک شما توجه‌ای به تذکر نمی‌کند همان داستان را در غالب قصه و شخصیت‌هایی که فرزند شما دوست دارد به‌کار ببرید.

و نکته‌ی دیگری که باید گفته شود اگر موردی در کودک خود مشاهده نمودید و اگر کودک شما به مهد یا پیش‌دبستانی می‌رود می‌توانید از مربی او خواهش کنید که آن داستان را در غالب قصه برای بچه‌ها در کلاس تعریف کند.

سعی کنید قصه‌ها کوتاه باشد.چون اگر خیلی طولانی باشد ممکن است فرزند شما به آن گوش ندهد. و ممکن است قصه‌گویی تأثیر خود را از دست بدهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید